Будь-який, навіть найвибагливіший ковролін, потрібно берегти і леліяти. Бо витрачені на це зусилля не будуть марними. Навіть найдешевше покриття при належному догляді «протягне» років п’ять, а що вже говорити про дороге та «наворочене»…
Щоб ковролін на підлозі завжди мав пристойний вигляд, досить дотримувати наступні нескладні правила.
Покриття прослужить довше в тому випадку, якщо воно знаходиться на своєму місці. Наприклад, в офісі рекомендується стелити більш зносостійкий ковролін, ніж у квартирі; у ванні повинні бути спеціальні килимки.
Килимове покриття слід регулярно (хоч би раз в тиждень) чистити звичайним пилососом. Для цього краще використовувати пилосос з електричною щіткою, який видаляє навіть найдрібніші частинки пороши. До того ж електрична щітка піднімає ворс, відновлюючи зовнішній вигляд килима.
- Не дозволяйте бруду залишатися на килимі тривалий час. Чим раніше ви почнете прибирання, тим краще.
- Біля вхідних дверей варто покласти спеціальний килимок для ніг. У офісних і адміністративних приміщеннях, де ходить багато народу, необхідна серйозніша система захисту від грязі — так звані грязеловушки.
- Зайва волога ковроліну протипоказана. Тому не зловживайте вологим прибиранням — одного разу на місяць буде цілком достатньо.
- Один-два рази на рік покриття бажано чистити грунтовніше. Але якщо у вас немає спеціального устаткування для так званого глибокого чищення, то краще звернутися до професіоналів.
- Плями від кави, вина і т.д. необхідно видаляти своєчасно. Хоча сучасні засоби для догляду за килимами дозволяють справитися з практично будь-яким забрудненням, застаріла пляма може викликати труднощі навіть у фахівця. Пам’ятаєте, що правильний догляд допоможе продовжити термін служби вашого килимового покриття в три-чотири рази.